GROOTEBROEK - Op donderdag 27 oktober was het zover. het PET evenement vond in West- Friesland plaats. PET staat voor ‘Promotie Evenement Techniek’. In veel Noord-Hollandse gemeenten wordt dit evenement al georganiseerd en nu voor de tweede keer ook in sporthal De Kloet in Grootebroek. 1200 Kinderen van bijna alle basisscholen uit de streek gingen lassen, printen, kleuren, bouwen en racen. Het PET Event werd geopend door Bjorn Thijssen (beleidsmedewerker gemeente Stede Broec) en Jan Jacob Jaasma van het Martinuscollege (op de foto rechts).
Het doel van de dag is om onderwijs en de technische branche met elkaar verbinden, stelt Jan Jacob Jaasma, de sectordirecteur van het Martinuscollege. “Wij zoeken de verbinding tussen het onderwijs en de technische banen. Dit is een eerste stap, waarbij we kinderen bewust maken van de wereld van techniek”. Om dit extra kracht bij te zetten werd er een letterlijke verbinding gemaakt met een stekker en een stopcontact, waarna het feest los kon barsten.
“Ik bouw er een lampje in zodat ik kan zien dat hij aan staat”, vertelt een leerling van basisschool Het Kerspel uit Hoogkarspel. Bij de stand van Praktijkschool Stede Broec konden de kinderen aan de slag met elektrotechniek. Ook was er een stand van Espeq aanwezig. Deze school uit Heerhugowaard heeft veel leerlingen uit West-Friesland en vinden het belangrijk om aan de kinderen uit te leggen wat je nu precies kan leren op deze school.
Mediatechniek
Jongerencentrum Inventas verzorgde deze dag de techniek omtrent licht en geluid. Een DJ stond de hele dag te draaien en ook daar konden kinderen vragen stellen. Ook mochten ze de discoshow extra vorm geven om aan de knoppen van het licht te zitten.
Bron: WEEFF / Joost Klok
PET West-Friesland: “Verbinding tussen techniek en onderwijs" - WEEFF
Foto's Olaf Kraak
Het Promotie Evenement Techniek bestaat sinds 2006. Het eerste event vond plaats in de IJmond. In 2014 volgde Zaanstad en in 2017 Alkmaar en West-Friesland. Inmiddels zijn er nu in Noord-Holland elf regio's waar leerlingen van basisscholen tijdens een PET Event kennismaken met de 7 Werelden van Techniek. Dit is mogelijk dankzij de samenwerking tussen opleidingsfondsen, de Provincie NH, het bedrijfsleven en dankzij de organisatiekracht van lokale netwerken waarin basisscholen, het voortgezet onderwijs en bedrijven zijn vertegenwoordigd.
Alle contactpersonen van PET Events staan per aangesloten regio aangegeven op de contactpagina. Hier kan ook een contactformulier worden ingevuld om buiten kantoortijden een vraag te stellen of suggestie te delen.
Copyright 2025 © -
PET Events & Techportal
|
Privacy
|
Nieuwsbrief