Gedeputeerde bezoekt jubilerend PET Zaanstad

ZAANSTAD - PET Zaanstad viert dit jaar haar 10-jarig bestaan en wordt tijdens de Techlands Technologieweek voor het eerst gecombineerd met Tech Your Talent, gericht op alle tweede klassen vmbo. Gedeputeerde Ilse Zaal bezocht het PET Event.


Gedeputeerde Ilse Zaal bracht een bezoek aan de PET op het HEM terrein in Zaandam waar meer dan 2000 basisschoolleerlingen uit de omgeving workshops kunnen volgen. Zaal: “Het is ontzettend belangrijk dat kinderen al op jonge leeftijd kennis maken met techniek. Het maakt ze meer bewust van de aanwezigheid

van techniek in het dagelijks leven en ze maken kennis met technische opleidingen en beroepen. De behoefte aan technisch personeel is heel groot, nu én in de toekomst. Zonder gekwalificeerde mensen kunnen wij heel veel van onze ambities niet waarmaken. De interesse voor techniek en technologie wordt op

deze manier al jong gestimuleerd.”


Tech Your Talent

Ruim 1000 leerlingen vmbo-leerlingen kwamen op donderdag en vrijdag langs in Het Hem waar maar liefst 30 workshops aangeboden worden door onderwijs en bedrijfsleven samen. Jolien Duin, initiatiefnemer en organisator van PET Zaanstad: "Het is mooi dat we nu in een week twee soortgelijke activiteiten op dezelfde locatie organiseren. De activiteiten zijn gebaseerd op de 7 werelden; want techniek kom je overal. Denk aan de zorg, in voedingsindustrie, in de natuur, mobiliteit of bij entertainment. Kies je voor techniek, dan heb je later een superleuke baan”.


Techlands

De Techlands Technologieweek is mede mogelijk gemaakt door een samenwerking tussen Techlands,

opleidingsfondsen, Provincie Noord-Holland, Microsoft, Tata Steel en de scholen in Zaanstreek. Techlands is een techniek-brede samenwerking tussen opleiders, technische bedrijven en overheid in en rond Zaanstreek-Waterland.


door Techlands 10 maart 2025
ZAANSTAD - De 12e Technologieweek Zaanstreek zit erop, en wat was het een succes! In vijf dagen tijd hebben ruim 2.000 leerlingen techniek in de praktijk ervaren. Er werden 30 workshops georganiseerd. Ook dit jaar werd het PET en Tech Your Talent event gecombineerd. PET De eerste drie dagen maakten basisschoolleerlingen tijdens het PET event kennis met techniek. Ze mochten vrij rondlopen en experimenteren met diverse workshops, van programmeren en DJ’en tot het maken van gel. Voor velen een eerste kennismaking met veel enthousiasme. Jolien, projectleider PET event: " Het is leuk om de kinderen te enthousiasmeren. We willen een goede herinnering bij ze achterlaten, allemaal vanuit het perspectief van techniek en wat je er allemaal mee kunt.”  Tech Your Talent De laatste twee dagen volgden vmbo-leerlingen een programma tijdens Tech Your Talent, waar ze een programma hadden en hard aan het werk werden gezet. Tom, projectleider Tech Your Talent: “De 7 werelden van techniek: techniek is overal in de wereld terug te vinden, van gezondheid en voeding tot natuur. Onze boodschap is dan ook: techniek is overal, en als je een goede baan wilt, is dit het vakgebied waar je in moet werken.”
14 december 2024
HAARLEMMERMEER – Met een PET Event op drie locaties is techniek 'overal' in de Haarlemmermeer: bij het Airport College, Hoofdvaart College en Nova College. Op deze locaties verzorgde de organisatie maar liefst 45 workshops. waarmee 1033 leerlingen kennismaakten met de 7 werelden van techniek.
24 november 2024
HAARLEM – Met 2320 leerlingen, ouders en leerkrachten is de Tech Week Haarlem opnieuw goed bezocht. Op 19 november maakten leerlingen van de onderbouw vmbo kennis met de 7 Werelden van Techniek. Op 20 en 21 november was het de beurt aan leerlingen van de basisscholen uit de regio. Tech Week Haarlem vond plaats bij de 3D MakersZone.
15 november 2024
West-Friesland - Het Promotie Event Techniek (PET) West-Friesland West in Hoorn werd op donderdag 14 november feestelijk geopend door Ela Sneek, de nieuwe kinderburgemeester van Hoorn. Een primeur voor het PET, want Ela zou diezelfde avond pas officieel worden geïnstalleerd als kinderburgemeester. Het PET Event was in Sportcentrum Hoorn aan de Holenweg. Leerlingen uit groep 7 van het basisonderwijs uit de regio West-Friesland West waren uitgenodigd. Ruim 1500 leerlingen en honderden begeleiders, leerkrachten en ouders komen naar Hoorn om dit tweedaagse techniekevenement samen te beleven. Met voorbereiding Voorafgaand aan het PET kregen de aangemelde scholen vijf lesbrieven en een quiz vanuit de organisatie. Zo bereiden ze zich, samen met hun leerkrachten, optimaal voor op het PET en zijn ze in de klas al bezig met techniek. Daarnaast zijn ze uitgedaagd om een werkstuk te maken en mee te nemen naar het PET, waarmee ze een geheel verzorgde techniekdag kunnen winnen, aangeboden door Microsoft. Veel aanbod Westfriese en nationale bedrijven en (opleidings)organisaties zijn twee dagen in touw om alle bezoekers van alles te leren over techniek, technologie en wetenschap op basis van de 7 werelden van techniek. Zoals een liedje maken met artificial intelligence, spelen met een robothond, installeren, bruggen, boten en huizen bouwen, robots programmeren, schoon water maken, solderen en nog veel meer. Het PET wordt mede mogelijk gemaakt door en ondersteund door de stichtingen Allure, Talent, SKO West-Friesland en Penta en onze partners Microsoft, TechniekPact West-Friesland, Provincie Noord-Holland, Techportal, Tata Steel, Wij Techniek, OOM, WomeninTech, Westfriese Bedrijvengroep, Koninklijke Metaalunie, A+O Metalelektro.
13 november 2024
AMSTERDAM – De Pathé bioscoop in Amsterdam-Noord was 7 november opnieuw het decor van het Promotie Evenement Techniek. De 22 workshops werden bezocht door 622 leerlingen van in 11 scholen. Het Amsterdamse PET Event streek een week later neer bij de technische school TASC in Amsterdam ZuidOost. "Op beide locaties was het een feest", zegt Heidi van Cuijk, PET projectleider in de hoofdstad. "Mooi dat wij de Amsterdamse leerlingen zo een geslaagde techniekbeleving kunnen geven." Bij TASC verzorgden de standhouders achttien workshops voor 346 leerlingen van negen scholen. Het is voor het eerst dat er in Zuidoost een Promotie Evenement Techniek wordt georganiseerd. Met de ervaring van deze primeur is de verwachting dat komend schooljaar meer scholen aanhaken bij het programma.
31 oktober 2024
ALKMAAR – Het was even wennen: van de grote sporthal Hoornse Vaart naar verschillende kleinere ruimten in de Stadsfabriek. Maar het was vooral wennen voor de standhouders, want leerlingen vonden het prachtig: “Het lijkt hier wel een echte werkplaats,’ zegt Jeffrey, terwijl hij na het bouwen van een 3d raceauto naar buiten loopt voor de graffiti workshop. "Supergaaf." Donderdag 17 en vrijdag 18 oktober ontvingen de techniek- en beta-scholen in Alkmaar en Heerhugowaard 952 enthousiaste leerlingen van groep 7 in de Stadfabriek. Doel: kennismaken met techniek en technologie door vooral te doen. En er was weer veel te doen. Van het maken van sleutelhangers en graffiti kunst tot pijpfitten. En van het programmeren van robots, solderen van lichtmachines tot het aanleggen van stroomringen. Of gingen de leerlingen toch liever van stof een kunstwerk maken of met echte brandweermannen op oefening. Keuze genoeg. PET Alkmaar werd dit jaar bezocht door 952 leerlingen van 24 scholen. Er waren 22 workshops.
31 oktober 2024
GROOTEBROEK – Op donderdag 24 oktober 2024 is het Promotie Event Techniek (PET) West-Friesland Oost in sporthal de Kloet. Deze keer zijn ook ouders welkom op het jaarlijkse techniekevenement voor leerlingen van de basisschool. Want tenslotte wordt thuis aan de keukentafel de keuze voor een vervolgopleiding gemaakt en wie weet is dat wel een school waar ze leuke techniek- en praktijklessen aanbieden. Hoe leuk is het om samen met je (klein)kind te solderen of een robot te programmeren? HET PET is voor basisschoolleerlingen uit groep 7 en wordt georganiseerd door Praktijkschool West-Friesland, Martinuscollege Grootebroek, Vonk Grootebroek in samenwerking met de stichtingen SKO West-Friesland, SKO De Streek, Kopwerk en Present. Er worden 1189 leerlingen verwacht, samen met begeleiders ((groot)ouders, leerkrachten en verzorgers) van basisscholen uit de regio West-Friesland Oost. Want voor hen doen zij dit. De leerlingen maken op deze manier al heel vroeg kennis met techniek en wetenschap en zij kunnen vooral heel veel DOEN. Programma De eerste ronde start om 08.45 uur, waarmee de bezoekers in rondes van 1,5 uur kennismaken met techniek, technologie en wetenschap in de breedste zin van het woord. Regionale en nationale organisaties en bedrijven bieden interactieve activiteiten en workshops. Een huis of brug bouwen, metaal detecteren, schoon drinkwater maken, installeren, 3-d printen, dakpannen leggen, Minecraften, tegels zetten, racen met je zelf geprinte d-3 raceauto, een robot programmeren, rookmaskers testen bij de brandweer en nog veel meer. Netwerkmeeting Er is een Techplein in de sporthal, waar om 10.45 uur de netwerkmeeting voor genodigden plaatsvindt, met spreker Lieke Lamb. Zij is trendwatcher en directeur van Women in Tech Nederland. Daarna krijgen de genodigden een rondleiding. Partners Het PET wordt mede mogelijk gemaakt door en ondersteund door onze partners Microsoft, TechniekPact West-Friesland, Provincie Noord-Holland, Techportal, Tata Steel, Wij Techniek, OOM, WomeninTech, Westfriese Bedrijvengroep, Koninklijke Metaalunie, A+O Metalelektro. Grote keuze workshops Er zijn 28 workshops. Deze worden verzorgd door de volgende standhouders: Vonk college Grootebroek, Espeq, IW Noord-Holland, Schadenberg Groep, Martinuscollege, Microsoft, Praktijkschool West-Friesland, Strukton Civiel West Scharwoude, Infrabindt, Seed Processing, Slipstream, Tetrix, Westfriese Bibliotheken, Junior IOT, Espeq, Schadenberg groep en Polytechniek, Gebr. Kok Hoorn, Tuinbouwbattle, Oorlogsmuseum Medemblik, TechniekPact West-Friesland, Vreekerbv en Hemelwatertechniek (HWT), Detectiespecialist D.J. Laan, Women in Tech NL, PWN, Koninklijke Marine, Brandweer West-Friesland, Talland (Horizon) College Zorg.
door Techniek Maakt Het 21 oktober 2024
LAREN - Meer dan 650 groep 8-leerlingen van basisscholen in het Gooi staken de handen uit de mouwen tijdens het Promotie Evenement Techniek (PET) Event op 14, 15 en 16 oktober 2024 in Laren. Ze namen deel aan diverse workshops van technische bedrijven en vmbo-opleidingen. Zo kwamen zij op actieve manier meer te weten over onder meer energie, duurzaamheid, virtual reality, zorgtechnologie en metaalbewerking. Het was leuk en leerzaam! Techniekplein Vol verwachting en enthousiasme stroomden de leerlingen de centrale hal binnen van de techniekruimte van College de Brink, voor de gelegenheid ‘Techniekplein’ genoemd. Hier werden ze ingedeeld in gemengde groepjes, dus ook met leerlingen van andere scholen. Dat maakte het extra spannend. Ze werden langs de workshops geleid door leerlingen van College de Brink. Een mooie mengeling van basisscholen en voortgezet onderwijs. De basisschoolleerlingen keken hun ogen uit. Groene wereld Je telefoon opladen, warm douchen, het internet… Het is allemaal zo vanzelfsprekend maar wat is er eigenlijk voor nodig? Door het maken van puzzels en doen van korte proefjes bij workshopgever Alliander, ontdekten de leerlingen hoe leuk energie is! Bij Yuverta College leerden ze hoe ze een petfles konden omtoveren tot plantenhanger. Zo schonk het PET in Laren aandacht aan hergebruik van plastic en zette de leerlingen daarmee de groene wereld aan. Bij workshopgever Bibliotheek Hilversum Fablab maakten ze een gamecontroller met klei, aluminiumfolie of grafietpotloden. En dat is maar een kleine greep uit de activiteiten. Voorbereiding op school Om de basisscholen een handvatten te geven in techniek, kunnen ze werken met de 7 werelden van techniek: 7 domeinen van de technieksector om de leerlingen duidelijk te maken dat techniek echt overal is. Maak het met Techniek van Sterk Techniekonderwijs het Gooi boden de deelnemende scholen vooraf een lesbrief aan waarmee ze zich, door onder meer zelf een beroepenkwartet te maken, konden inleven in deze 7 werelden. Het PET in Laren is een initiatief van STO het Gooi en wordt uitgevoerd door Maak het met Techniek en wordt ondersteund door www.techportal.nl . STO dankt de lokale partners WijTechniek, Infra Bindt/Dura Vermeer, Bibliotheek Hilversum Fablab, Thales Nederland, Makecenter, Alliander en Junior IOT en de vmbo-scholen: College de Brink uit Laren, Hilfertsheem College uit Hilversum en Yuverta uit Naarden. Ook bedanken wij hoofdsponsoren van de PET Events: Provincie Noord-Holland, A+O Metalektro, WijTechniek en OOM.
11 oktober 2024
BEVERWIJK - Op vrijdag 11 oktober kwamen leerlingen uit groep 7 en 8 uit de gemeenten Heemskerk, Beverwijk, Uitgeest en Velsen bijeen voor de slotdag van het promotie-evenement techniek (PET) IJmond. Bedrijven en scholen uit het voortgezet onderwijs uit de regio gaven workshops om kinderen te enthousiasmeren voor techniek en technische beroepen. En met succes: Er werd uit alle macht stroom opgewekt met miniatuurwindmolens en door leerlingen gebouwde robots bonden de strijd met elkaar aan. Het enthousiasme van de kinderen werkte aanstekelijk op gedeputeerde Esther Rommel. “Je krijgt echt het idee dat hier de technici van de toekomst worden klaargestoomd. Dat is ontzettend belangrijk, want zonder goede vakmensen kunnen we veel van onze ambities niet realiseren. Kijk bijvoorbeeld naar de energietransitie. In ons arbeidsmarktbeleid zetten we dan ook in op de promotie van techniek, onder andere door de PET’s te steunen”, aldus Rommel. Artikel gaat onder de aftermovie verder
door Technet Amstel & Venen 10 oktober 2024
DE KWAKEL - “Mevrouw, mogen we hier écht in een vrachtwagen kijken? Dat heb ik altijd al eens willen doen!’’ Nog voordat de leerlingen binnen zijn op de Techniek Driedaagse, zijn ze al vol verwondering over hun mogelijkheden. Van 8 tot en met 10 oktober was het techniekfestijn vol technische workshops te gast bij Switch Datacenters in De Kwakel. Hier maakten de leerlingen kennis met techniek in het écht: van zelf een vloer leggen tot een kijkje in de grote vrachtwagen. Bekijk de aftermovie. Artikel gaat verder onder de video.
Show More